Публікація

Економічний паспорт українця

Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендував включити до порядку денного VI сесії Верховної Ради та прийняти за основу проект Закону про економічний паспорт (№6394 від 06.12.2021).

🤓 Про фонд майбутніх поколінь
Головна мета документа, згідно з пояснювальною запискою, підвищення економічного рівня життя й припинення еміграції українців. Для цього, у разі ухвалення законопроєкту, Кабінет міністрів створить фонд майбутніх поколінь.

👍🏻 Новий фонд буде адмініструвати окрема компанія 100% власності якої належатимуть державі. Фонд наповнюватиметься бюджетними коштами, отриманими, зокрема, зі сплати ренти на користування надрами. Ці кошти зберігатимуться в державному банку, який має ліцензію на зберігання вкладів Пенсійного фонду.

🧐 Контролюватиме діяльність фонду Рада, яка складатиметься з п’яти людей, обраних урядом на відкритому конкурсі. Ця Рада і має обрати адміністратора фонду й банк, у якому зберігатимуться кошти.

📘 Про економічний паспорт
У разі ухвалення законопроєкту, учасниками фонду автоматично стануть усі громадяни України, які народилися після 1 січня 2019 року. Щороку на кожного з них до фонду має надходити платіж у розмірі двох мінімальних зарплат станом на початок року (станом на грудень 2021 року — це 6500 гривень).

🧮 До 18 років учасник фонду може отримати кошти для навчання, купівлі житла, лікування тяжких захворювань або, за наявності, критичних станів здоров’я. Після досягнення 18-річчя, учасник фонду матиме право самостійно отримати кошти, накопичені на його ім’я, але за умови, що він має громадянство України і постійно проживав на її території останні п’ять років.

🌏 Міжнародний досвід
Ініціатори законопроєкту вказують на успішний досвід інших країн (передусім багатих на нафту монархій Перської затоки), де існують подібні фонди. І стверджують, що рентна плата за користування надрами в Україні надто низька, а бізнес проти її підвищення, бо не розуміє, на що підуть ці кошти.

“Використання ренти для наповнення Фонду дасть бізнесу впевненість, що ці платежі використовуються на визначені цілі”, – вважають автори законопроєкту.

Автор – Зоя Іщук

––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

Раніше ми повідомляли про те, що на патрулювання українських доріг заступають поліцейські «фантоми» та про те, як можна отримати 100 000 грн безробітним.

РЕКОМНДОВАНО ДО ЧИТАННЯ
Українські суди сьогодні – очікування та реальність. Суб’єктивна думка одного адвоката

Дана стаття жодним чином не покликана на рекламування адвокатських послуг чи критику судової системи або непрофесійних дій влади, проте, у читача після її вивчення сформується власне враження щодо всіх реалій судового сьогодення. У своїй практиці дуже часто від клієнтів доводиться чути фрази на кшталт: «я подам на нього до суду», «я їх засуджу», «я їх […]

Економічний паспорт українця

Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендував включити до порядку денного VI сесії Верховної Ради та прийняти за основу проект Закону про економічний паспорт (№6394 від 06.12.2021). 🤓 Про фонд майбутніх поколіньГоловна мета документа, згідно з пояснювальною запискою, підвищення економічного рівня життя й припинення еміграції українців. Для цього, у разі ухвалення […]

На патрулювання українських доріг заступають поліцейські «фантоми»

🚔У МВС повідомили, що 25 січня з 8 ранку Skoda Kodiaq без розпізнавальних знаків поліції, які можуть фіксувати до 50 цілей, що рухаються одночасно, виїдуть на дороги. ❓А що це за автомобіліНе секрет, що наразі це автомобіль Skoda Kodiaq без розпізнавальних знаків поліції. Зрозуміло, що надалі марки та моделі авто не називатимуть відкрито, бо це […]

За відмову прийняти оплату карткою відтепер штрафуватимуть!

💁🏻‍♂️ Відмова покупцям у проведенні безготівкової оплати за придбані товари чи послуги в торгових точках відтепер вважається обмеженням прав споживачів і є порушенням вимог законодавства, за яке передбачена відповідальність. Тож, бізнес штрафуватимуть, якщо клієнт подасть відповідну скаргу ☝🏻 ❗️ Клієнт має право обирати спосіб розрахунку на свій розсуд відповідно до Закону України «Про захист прав […]