Публікація

Тепер Ваша SIM-карта прив’язана до Ваших паспортних даних

Відповідні зміни були внесені до Закону України «Про електронні комунікації», і вже з 1 січня 2022 року, якщо Ви втратите свою SIM-карту, то для її відновлення необхідно буде пред‘явити свій паспорт і код.

Однак, закон встановлює перехідний період – до 1 січня 2025 року. Якщо протягом цього часу Ви не з‘явитесь до пункту свого стільникового оператора, і не надасте свої паспортні данні, то Вас просто відключать від телекомунікаційних послуг.

Для кращого розуміння, слід сказати, що коли людина приходить в салон мобільного зв’язку і хоче відновити загублену SIM-карту, то їй потрібен для цього документ. У всіх інших випадках українці як і раніше мають право користуватися послугами мобільного зв’язку знеособлено.

Між іншим, це прямим текстом прописано у все тому ж законі «Про електронні комунікації»:
«Кінцевий користувач має право отримувати послугу знеособлено відповідно до правил надання та отримання електронних комунікаційних послуг та умов надання послуг, встановлених постачальником електронних комунікаційних послуг».

Іншими словами – Вам не потрібно «бігти» до свого оператора із паспортом та прив’язувати свої дані до конкретного номеру телефону. Слід відзначити, що такі зміни в законі є правильними та очікуваними, адже дана система давно діє в країнах Європи.

В першу чергу, це ефективно для боротьби із шахрайством, бо існує безліч схем, за якими шахраї намагаються заволодіти Вашим номером для того, аби дістатись до Вашого банківського рахунку. Або, наприклад, при купівлі Вами SIM-картки у громадських місцях (переходах тощо) – був ризик придбати SIM-картку, на номер якої вже був оформлений споживчий кредит, і потерпати від дзвінків колекторів.

Якщо ж Ви хвилюєтесь про свою конфіденційність, то ці данні і так є відкритими. В телеграмі існують боти, а також різноманітні програми, через які можна дізнатись кому саме належить номер. Даний закон більш надійно захистить Вас від шахраїв, і зменшить кількість небажаних та безпідставних дзвінків. Крім того, на нашу думку, зазначене нововведення трохи полегшить роботу правоохоронців.

Так, раніше для того, що отримати в рамках кримінального провадження дозвіл на т.з. «прослуховування», потрібно було виконати певний ланцюг дій:

  • спочатку слідчий надавав доручення оперативним співробітникам на встановлення номерів телефонів, якими користуються фігуранти справи;
  • потім оперативні працівники власними зусиллями хтозна яким чином одержували таку інформацію, складали відповідний рапорт і після цього надсилали його слідчому;
  • і тільки одержавши таку інформацію слідчий в подальшому звертався до апеляційного суду відповідного регіону із клопотанням про надання дозволу на «прослуховування».

Відтепер, слідчому буде достатньо надіслати лише запити до кожного з функціонуючих на даний час операторів мобільного зв’язку та отримати потрібну інформацію.

Звісно, такі «полегшення» прийдуть згодом у процедурі наповнення бази телефонних номерів, до яких прив’язані паспортні дані споживачів.

Також прочитати алгоритм дій із прив’язки номеру до паспорту можна за посиланням.

Автор – Іщук Зоя.

––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

Раніше ми повідомляли про нові правила переміщення товарів та грошових коштів із Кримом та розповідали про збільшення податків для фермерів.

РЕКОМНДОВАНО ДО ЧИТАННЯ
Українські суди сьогодні – очікування та реальність. Суб’єктивна думка одного адвоката

Дана стаття жодним чином не покликана на рекламування адвокатських послуг чи критику судової системи або непрофесійних дій влади, проте, у читача після її вивчення сформується власне враження щодо всіх реалій судового сьогодення. У своїй практиці дуже часто від клієнтів доводиться чути фрази на кшталт: «я подам на нього до суду», «я їх засуджу», «я їх […]

Економічний паспорт українця

Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендував включити до порядку денного VI сесії Верховної Ради та прийняти за основу проект Закону про економічний паспорт (№6394 від 06.12.2021). 🤓 Про фонд майбутніх поколіньГоловна мета документа, згідно з пояснювальною запискою, підвищення економічного рівня життя й припинення еміграції українців. Для цього, у разі ухвалення […]

На патрулювання українських доріг заступають поліцейські «фантоми»

🚔У МВС повідомили, що 25 січня з 8 ранку Skoda Kodiaq без розпізнавальних знаків поліції, які можуть фіксувати до 50 цілей, що рухаються одночасно, виїдуть на дороги. ❓А що це за автомобіліНе секрет, що наразі це автомобіль Skoda Kodiaq без розпізнавальних знаків поліції. Зрозуміло, що надалі марки та моделі авто не називатимуть відкрито, бо це […]

За відмову прийняти оплату карткою відтепер штрафуватимуть!

💁🏻‍♂️ Відмова покупцям у проведенні безготівкової оплати за придбані товари чи послуги в торгових точках відтепер вважається обмеженням прав споживачів і є порушенням вимог законодавства, за яке передбачена відповідальність. Тож, бізнес штрафуватимуть, якщо клієнт подасть відповідну скаргу ☝🏻 ❗️ Клієнт має право обирати спосіб розрахунку на свій розсуд відповідно до Закону України «Про захист прав […]