Публікація

Нові правила переміщення товарів та грошових коштів із Кримом

Незважаючи на те, що ще в квітні 2014 року законодавцем було прийнято Закон України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», станом на 07 грудня 2021 року залишалося не вирішеним одне з питань: «а що ж, та у якій кількості можна переміщувати фізичним особами через межі підконтрольної частини України та тимчасово окупованого Криму?».

В частині 2  ст. 13-1 цього Закону було вказано, що фізичним особам дозволяється переміщення на тимчасово окуповану територію та з такої території особистих речей у ручній поклажі та супроводжуваному багажі.

Перелік і обсяги (вартість/вага/кількість) обмежених або заборонених до переміщення через адміністративну межу, а також товарів, які можуть бути віднесені до особистих речей, затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику з питань тимчасово окупованих територій у Донецькій і Луганській областях та тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим і м. Севастополя.

Проте, більш ніж 7 років такого Переліку в українському законодавстві не існувало, що завдавало значних проблем особам, які переміщувалися через адміністративну межу, а також створювало «плідне підґрунтя» для розвитку корупції у цьому питанні.

Нарешті, 7 грудня 2021 року набув чинності наказ Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 23 листопада 2021 року №258, яким затверджується Перелік і обсяги (вартість/вага/кількість) обмежених або заборонених до переміщення через адміністративну межу товарів.

Як повідомляється у прес-релізі Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, серед іншого, встановлюються обмеження при переміщенні товарів, що не мають ознак вжитку, та переміщуються як особисті речі через адміністративну межу у ручній поклажі та супроводжувальному багажу фізичної особи:

– з контрольованих Україною територій на тимчасово окуповану територію – без обмежень;

– з тимчасово окупованої території на контрольовані Україною території – сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 10 000 гривень та/або сумарна вага яких не перевищує 75 кг на одну особу (за умови, що харчові продукти – не більше 2 кг кожного найменування та непродовольчі товари – не більше 2 одиниць кожного найменування).

– через адміністративну межу фізична особа може переміщувати готівкові кошти у сумі, що не перевищує 100 тисяч гривень, або еквівалентній сумі, в тому числі в іноземній валюті за крос-курсом, визначеним Національним банком України на день перетинання адміністративної межі. Якщо ж сума перевищуватиме 100 тисяч гривень, особа муситиме надати підтверджувальний документ про походження коштів.

Також, наприклад, забороняється переміщувати через адміністративну межу запчастини для вантажного автотранспорту та спеціальної техніки в обох напрямках; будівельні матеріали (деревина, камінь, цемент, блоки, цегла, продукція металопрокату); дрони та інші радіокеровані пристрої тощо.

Обмежуються для переміщення автомобільні запчастини для легкового автотранспорту, шини – не більше одного комплекту (4 штуки); видавнича продукція, що має походження або виготовлена та/або ввозиться з території держави-агресора, тимчасово окупованої території України, за умови наявності відповідного дозволу, крім видавничої продукції, що ввозиться громадянами в ручній поклажі або супроводжуваному багажі загальною кількістю не більше 10 примірників.

Дозволяється переміщення тютюнових виробів – не більше 200 сигарет або 50 сигар чи 250 грамів тютюну або ці вироби в наборі загальною вагою не більше 250 грамів.

Дозволяється переміщення алкогольних напоїв – не більше 5 літрів пива, 2 літрів вина, 1 літру міцних напоїв (із вмістом спирту більш як 22 відсотки).

Дозволяється переміщення паливно-мастильних матеріалів – не більше 20 літрів (кілограм) в каністрі на один транспортний засіб.

Із повним переліком можна ознайомитись за посиланням.

Помічник адвоката Ципліцького Д.О. – Рівчаченко М.О.

___________________________________________________________________________________

Раніше ми також повідомляли для кого вакцинація є обов’язковою та розповідали про збільшення податків для фермерів.

РЕКОМНДОВАНО ДО ЧИТАННЯ
Українські суди сьогодні – очікування та реальність. Суб’єктивна думка одного адвоката

Дана стаття жодним чином не покликана на рекламування адвокатських послуг чи критику судової системи або непрофесійних дій влади, проте, у читача після її вивчення сформується власне враження щодо всіх реалій судового сьогодення. У своїй практиці дуже часто від клієнтів доводиться чути фрази на кшталт: «я подам на нього до суду», «я їх засуджу», «я їх […]

Економічний паспорт українця

Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендував включити до порядку денного VI сесії Верховної Ради та прийняти за основу проект Закону про економічний паспорт (№6394 від 06.12.2021). 🤓 Про фонд майбутніх поколіньГоловна мета документа, згідно з пояснювальною запискою, підвищення економічного рівня життя й припинення еміграції українців. Для цього, у разі ухвалення […]

На патрулювання українських доріг заступають поліцейські «фантоми»

🚔У МВС повідомили, що 25 січня з 8 ранку Skoda Kodiaq без розпізнавальних знаків поліції, які можуть фіксувати до 50 цілей, що рухаються одночасно, виїдуть на дороги. ❓А що це за автомобіліНе секрет, що наразі це автомобіль Skoda Kodiaq без розпізнавальних знаків поліції. Зрозуміло, що надалі марки та моделі авто не називатимуть відкрито, бо це […]

За відмову прийняти оплату карткою відтепер штрафуватимуть!

💁🏻‍♂️ Відмова покупцям у проведенні безготівкової оплати за придбані товари чи послуги в торгових точках відтепер вважається обмеженням прав споживачів і є порушенням вимог законодавства, за яке передбачена відповідальність. Тож, бізнес штрафуватимуть, якщо клієнт подасть відповідну скаргу ☝🏻 ❗️ Клієнт має право обирати спосіб розрахунку на свій розсуд відповідно до Закону України «Про захист прав […]