Публікація

Хворіти не можна вакцинуватися: для кого вакцинація є обов’язковою

Міністерство охорони здоров’я прийняло Наказ від 04.10.2021 року №2153 «Про затвердження Переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним щепленням».

Відповідно до цього Переліку, обов’язковим профілактичним щепленням проти гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, підлягають працівники:

1. Центральних органів виконавчої влади та їх територіальних органів;

2. Місцевих державних адміністрацій та їх структурних підрозділів;

3. Закладів вищої, післядипломної, фахової передвищої, професійної (професійно-технічної), загальної середньої, у тому числі спеціальних, дошкільної, позашкільної освіти, закладів спеціалізованої освіти та наукових установ незалежно від типу та форми власності.

Більш детально з цим Наказом ми ознайомлювалися на нашому сайті.

01.11.2021 року Міністерство охорони здоров’я прийняло Наказ №2393 «Про затвердження Змін до Переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним щепленням». Відповідно до цього Наказу Перелік доповнюється наступними пунктами:

4. Підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління центральних органів виконавчої влади;

5. Установ і закладів, що надають соціальні послуги, закладів соціального захисту для дітей, реабілітаційних закладів;

6. Підприємств, установ та організацій, включених до Переліку об’єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04 березня 2015 року № 83.

Цей Наказ набирає чинності через один місяць після його опублікування, тобто 01.12.2021 року.

Таким чином, з 01.12.2021 року повний перелік професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковому щепленню проти гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 виглядає так:

1. Центральних органів виконавчої влади та їх територіальних органів;

2. Місцевих державних адміністрацій та їх структурних підрозділів;

3. Закладів вищої, післядипломної, фахової передвищої, професійної (професійно-технічної), загальної середньої, у тому числі спеціальних, дошкільної, позашкільної освіти, закладів спеціалізованої освіти та наукових установ незалежно від типу та форми власності;

4. Підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління центральних органів виконавчої влади;

5. Установ і закладів, що надають соціальні послуги, закладів соціального захисту для дітей, реабілітаційних закладів;

6. Підприємств, установ та організацій, включених до Переліку об’єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04 березня 2015 року № 83.

Варто зазначити, що ця редакція Переліку не є остаточною і він ще буде доповнюватися. Так, МОЗ уже надіслав на громадське обговорення та погодження з іншими міністерствами наказ про розширення переліку професій для обов’язкової вакцинації. Мова йде про:

1. Працівників установ охорони здоров’я державної та комунальної форми власності;

2. Працівників органів місцевого самоврядування;

3. Працівників підприємств, установ та організацій, що належать до комунальної власності відповідних територіальних громад.

Вакцинація від COVID-19 може бути протипоказана тимчасово або взагалі лише у виключних випадках.

Протипоказання можна розділити на 3 групи: абсолютні, застереження та вакцинація з пересторогою, або особливі стани.

Відповідно до Переліку медичних протипоказань та застережень до проведення профілактичних щеплень, абсолютні протипоказання – стан, за якого існує чітко визначена ймовірність виникнення серйозної побічної реакції на введену вакцину для реципієнта вакцини, а ризики від проведення вакцинації значно перевищують переваги від проведення щеплення. Абсолютні протипоказання можуть бути постійними й тимчасовими.

Як зазначається у роз’ясненні МОЗ України, єдиним справжнім протипоказанням до щеплення від COVID-19 наразі є серйозна алергічна реакція на першу дозу вакцини, наприклад анафілактичний шок.

Приклади тимчасових протипоказань і вакцинації з пересторогою, або особливих станів наведені у роз’ясненні МОЗ України. Так, такими особливими станами можуть бути онкологічна хвороба, аутоімунне захворювання або особи з імунодефіцитом.

Але, в будь-якому випадку протипоказання до вакцинації може встановлювати сімейний або лікуючий лікар та надати відповідний висновок про тимчасове чи постійне протипоказання.

Також протипоказання від вакцинації залежить від обраної вакцини. Так, Інструкцією вакцини CoronaVac/Sinovac Biotech забороняється щеплення нею жінок, які годують грудьми. Але, в той же час, Жінки, що вигодовують дітей грудним молоком, можуть бути щеплені вакцинами  Covishield/Pfizer-BioNTech та AstraZeneca (Covishield, SKBio).

Також слід розрізняти сезонну чи побутову алергію та алергію на певний окремий компонент вакцини, зі складом якої вас може ознайомити або лікар, або ви самі можете ознайомитись на сайті Державного експертного центру МОЗ (www.dec.gov.ua).

Так, побутова чи сезонна алергія не є протипоказанням для вакцинації. Люди з полінозом чи алергійним ринітом можуть щепитися навіть в період загострення хвороби.

Більше інформації про протипоказання можна дізнатися на сайті МОЗ України за цим посиланням.

Помічник адвоката Ципліцького Д.О. — Рівчаченко М.О.

РЕКОМНДОВАНО ДО ЧИТАННЯ
Українські суди сьогодні – очікування та реальність. Суб’єктивна думка одного адвоката

Дана стаття жодним чином не покликана на рекламування адвокатських послуг чи критику судової системи або непрофесійних дій влади, проте, у читача після її вивчення сформується власне враження щодо всіх реалій судового сьогодення. У своїй практиці дуже часто від клієнтів доводиться чути фрази на кшталт: «я подам на нього до суду», «я їх засуджу», «я їх […]

Економічний паспорт українця

Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендував включити до порядку денного VI сесії Верховної Ради та прийняти за основу проект Закону про економічний паспорт (№6394 від 06.12.2021). 🤓 Про фонд майбутніх поколіньГоловна мета документа, згідно з пояснювальною запискою, підвищення економічного рівня життя й припинення еміграції українців. Для цього, у разі ухвалення […]

На патрулювання українських доріг заступають поліцейські «фантоми»

🚔У МВС повідомили, що 25 січня з 8 ранку Skoda Kodiaq без розпізнавальних знаків поліції, які можуть фіксувати до 50 цілей, що рухаються одночасно, виїдуть на дороги. ❓А що це за автомобіліНе секрет, що наразі це автомобіль Skoda Kodiaq без розпізнавальних знаків поліції. Зрозуміло, що надалі марки та моделі авто не називатимуть відкрито, бо це […]

За відмову прийняти оплату карткою відтепер штрафуватимуть!

💁🏻‍♂️ Відмова покупцям у проведенні безготівкової оплати за придбані товари чи послуги в торгових точках відтепер вважається обмеженням прав споживачів і є порушенням вимог законодавства, за яке передбачена відповідальність. Тож, бізнес штрафуватимуть, якщо клієнт подасть відповідну скаргу ☝🏻 ❗️ Клієнт має право обирати спосіб розрахунку на свій розсуд відповідно до Закону України «Про захист прав […]